Новини

    Наші учениці - справжні лідерки

    Лідерство та прагнення до саморозвитку - це те, що наш ліцей прагне бачити у своїх учнях і ученицях.

    І одна зі спільнот, яка діє в нашому ліцеї та цінностями якої є саме жіноче лідерсво, гендкрна рівність та самореалізація - Філіал Дівчата-STEM, історії учасниць якого надихнули на цей допис.

    Ще навесні Галамага Анна та Гончарук Діана подалися на Girls Leadership Academy 4.0 і першим успіхом стало те, що їхню команду було відібрано. Цілих 5 місяців онлайн-навчання, зустрічей з цікавими спікерами, виконання практичних завдань. І - здавалося б все. Але Анна та Діана стали одними з найкращих - увійшли у топ-10. І тому були запрошені на фінальний візит до Києва, який відбувся 25 липня. 

    Першого дня вони мали багато інтерактивів на знайомство в українсько-данському молодіжному домі. Наступного дня відбувся воркшоп на тему публічних виступів, зустріч із представницями Фонду Гайнріха Бьолля, офіційне закриття та  випускний. Третього дня вони мали чудову фотосесію та знайомство із Фондом родини Богдана Гаврилишина.

    Але це не всі історії. В продовженні цього проекту, а саме  “Girls Leadership and Volunteering Forum 2.0 / Форум відповідального лідерства і волонтерства для дівчат 2.0”, який реалізується ГО «Жіноча Ліга» за підтримки Міністерства молоді та спорту України у співпраці з Фондом ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна, змогла проявити себе як успішна лідерка та була запрошена на фінальну зустріч до Львова Підковенко Настя.

    Зустріч з однодумицями, цікавими спікерами, приємно та корисно проведений час разом у прекрасному місці - саме це чекало на найкращих учасниць цієї хвилі.

    Партнери проєкту:  Американський дім у Львові, ГО “Українська Волонтерська Служба”, ГО “Let’s do it, Ukraine” та ГО “Будуємо Україну Разом”

    24.09.2024 | Aдмін | Читати далі

    Шкільна служба порозуміння продовжує діяти

    Наша Шкільна Служба Порозуміння (ШСП) діє з 2017 року.

    Медіатори та медіаторки, які до неї входять, допомагають іншим учням вирішувати конфлікти мирним шляхом, відстоюючи свої інтереси. Крім того, медіатори проводять Кола (за відповідною технікою) та тренінги для учнів школи.

    Проте не кожен учень може стати медіатором. Для цього потрібно пройти жорсткий відбір, а потім - 4-денний тренінг, на якому підтвердити свої вміння і рівень знань, щоб приступити для цієї відповідальної місії. Про що і свідчать сертифікати отримані на таких тренінгах.

    Проте, медіатори, як і решта учнів, щороку стають старшими на клас і зрештою - випускниками. А підготовка нових медіаторів - складна і дороговартісна задача. І час від часу постає задача: як не втратити таку цінну ШСП і вчасно підготувати медіаторів?

    Цю складну задачу вирішила наша учениця, медіаторка Кравцова Марія разом зі своєю командою Teens for kids. Команда складається з старшокласниць, представниць Шкільного самоврядування ліцеїв Хмільницької ОТГ. Дівчата навчалися проектному менеджменту разом з Upshift

    Дівчата в межах власного проету Camp for kids організували і провели тренінг "Базові навички медіаторів" , не лише поповнивши команду нашої ШСП та ШСП Березнянського ліцею, а й відкривши такі самі Шкільні служби порозуміння у трьох школах міста Хмільника.

    Медіатори - це спільнота, родина. Наші випускники з задоволенням допомагають діючим ШСП. Ось і цього разу випускниця Левченко Валерія допомогла на етапі, коли потрібна була допомога досвідчених медіаторів та прийняла участь як експертка у вправі "Вертушка"

    Тренінг провели фасилітаторки Шевчук Тетяна та Бузівська Людмила (психолог нашого ліцею). Марія Кравцова, як досвідчена медіаторка, була співтренеркою, провела багато вправ. Особливо запам'яталося проведення нею Кола цінностей.

    При цьому Марія і її команда Teens for kids ще й займалися організаційними питаннями, адже така маштабна подія потребує й серйозної організації - і це все дівчата змогли зробити самотужки. І не тільки це - адже Сamp for kids включав і масу інших цікавих і корисних заходів для дітей.

    Пишаємося, що наші учні, такі як Марія Кравцова, стають амбасадорами змін у ліцеї і громаді. 

    Віримо, що якщо ми виховуємо таких дітей - отже, ми все робимо вірно.

    Проект Сamp for kids створений у межах програми UPSHIFT, яку у Вінницькій області реалізує ГО "ВільнОсвіта" за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Бельгії

    23.09.2024 | Aдмін | Читати далі

    Тиждень англійської мови у Великомитницькому ліцеї

    З 15-19 квітня в нашому  ліцеї пройшов тиждень англійської мови. Протягом тижня учні всіх класів брали участь в створенні оригінальних постерів про англомовні країни, конкурсах з приготування та фільмування страв з кухні англомовних країн а також відео презентацій про країни, у яких англійська мова є державною.
    Англомовний захід за участю учнів ліцею, режисера фільму ‘Вівчар’ Маттіаса Жуло, репортерки міської газети та викладачів ліцею Попадюк О., Бузівської Л., Сітарчук Г. не залишив байдужими здобувачів освіти. 
    Солодкий день з частуванням та вгадуванням рецепту традиційних смаколиків Великобританії захопив учнів та надихнув їх занурюватися із задоволенням у англомовну культуру.
    Роздинкою тижня став заключний день з виступами школярів Великомитницького ліцею: Крутенко В. з віршем У.Шекспіра ‘ Бути чи не бути’ та Фиц А. з піснею ‘Not enough ’, вгадування фразеологізмів, переглядом творчих робіт учнів ліцею, а також нагородженням!
    Дякую за цей неймовірний тиждень викладачу англійської мови Попадюк О, викладачу інформатики Шуляк Л, всім учням , вчителям, техперсоналу нашого ліцею! Все, чим жив наш ліцей напротязі цього тижня можна побачити за посиланням.
     
    Автор статті: Ганна СІТАРЧУК.
     
     

     

    30.04.2024 | Aдмін | Читати далі

    Зустріч з режисером Маттіасом Жуло

    16 квітня в нашому ліцеї відбулася особлива подія. В Кіноклубі Docudays UA при Великомитницькому ліцеї відбувся кінопоказ документальної стрічки "Вівчар" . Режисери Маттіас Жуло, Люсьєн Ру. Родзинкою події стало те, що саме Маттіас Жуло, один з режисерів фільму взяв участь в обговоренні. 

    Зустріч була глибока і змістовна. Ми ніби занурилися в процес зйомки, познайомилися з головними героями.
    Проте, основною темою розмови були важливі речі, які висвітлює кінострічка, і як, як виявилося, є актуальними як у Ірландії, так і в Україні:
    • Вибір майбутнього і вплив на нього старшого покоління.
    • Стосунки між поколіннями
    • Родинні цінності, традиції, які передаються з покоління в покоління. Ризик втратити їх.
    • Відтік молоді з малих населених пунктів у великі міста.
    Ось декілька відгуків про фільм і подію глядачів:
    • «Мені подобається перша і остання сцена фільму. В них показано, як подорослішав хлопець. І як дідусь за ним спостерігає.»
    • «Емоції головного героя розкриваються сценами природи у фільмі»
    •  «Для мене цей фільм про традиційні цінності, які передаються від дідуся до батька, від батька до сина. Зараз не дуже популярно розмовляти про це, тому цей фільм такий цікавий. Це фільм про традиції і спілкування поколінь.»
    • «Потрібно пам’ятати традиції дідусів і бабусь. Потрібно пам’ятати, хто ми є, і де живемо.»
    Перегляд фільму і спілкування відбувалися на англійській мові. Дякую Сітарчук Ганні, вчительці англійської мови за блискучу підготовку учнів, які вільно спілкувалися з режисером на англійській мові та за допомогу в модеруванні фільму.
    І наостанок, поради від режисера Маттіаса Жуло, як досягти успіху:
    • «Гарний будильник» (зрозуміють ті, хто подивився фільм)
    • Вивчати англійську мову. (Режисер відзначив гарну англійську наших учнів)
    • Не соромитися знайомитися з новими людьми.
    Модераторка кінопоказу: Бузівська Людмила

    Подія відбулася в межах тижня англійської мови. Більше про це читайте у статті місцевих ЗМІ News Хмільника

     

    20.04.2024 | Aдмін | Читати далі

    Тиждень поезії 2024

       Ми живемо в двох реальностях:у світі в якому стріляють,помирають від куль, і, у світі,в якому триває життя.У рамках тижня поезії 2024 в нашому ліцеї пройшов марафон читання військової поезії.
       Даруємо вам поезію військовослужбовців.
    05.04.2024 | Aдмін | Читати далі

    Шануймо народні традиції

       Здавна українці шанували день весняного рівнодення, у який святкували початок Нового року: влаштовували ярмарки, співали, танцювали, брали участь у різноманітних іграх і випікали жайворонків, з якими зустрічали весну.
       Цього року день весняного рівнодення припадає 20 березня, тому сьогодні учні 5-го класу разом з класним керівником О.С. Крутенко згадали давні традиції: співали веснянки, грали народні ігри ("Подоляночку", "Мак") і, звичайно, пригощали власноруч випеченими жайворонками, даруючи з ними часточку свого гарного настрою й тепла.
    05.04.2024 | Aдмін | Читати далі
    Сторінки: «1» 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48
    Всього новин: 283